Απλά και Ωραία… (photos & video)

Παίζοντας απλό και ωραίο ποδόσφαιρο η Ομάδα 2006 κόλλησε δεύτερη συνεχόμενη νίκη. Σε χθεσινό αγώνα για τη 12η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος Grassroots ΠΟΑ U13 2006 Eagles Λεμεσού η ομάδα μας συναντήθηκε με την Πάφος F.C.

Μουδιασμένα ξεκίνησε τον αγώνα η Ανόρθωση με αποτέλεσμα η Πάφος F.C. να χάσει την πρώτη μεγάλη ευκαρία στον αγώνα. Με τη συμπλήρωση όμως του πρώτου δεκαλέπτου η ομάδα μας ανάλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων και κέρδισε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο. Παίζοντας απλό και γρήγορο ποδόσφαιρο και με πολύ ωραίους συνδυασμούς έφτιαχνε τη μια ευκαιρία μετά την άλλη στέλλοντας τέσσερις φορές τη μπάλα στα δίκτυα του αντιπάλου και χωρίς να κινδυνεύσει η εστία της σχεδόν καθόλου.

Από εκεί που έμεινε το πρώτο ημίχρονο συνέχισε και το δεύτερο ημίχρονο η Ανόρθωση. Και πάλι με πολύ ωραίους συνδυασμούς και συνεχή κίνηση πέτυχε άλλα τέσσερα τέρματα για να πάρει την επιβλητική νίκη με 8-0, διατηρώντας την εστία της ανέπαφη για δεύτερη συνεχή αγωνιστική.