Θεαματική Πρόοδος… (photos & video)

Θεαματική πρόοδο παρουσιάζει η Ομάδα 2011. Τόσο ομαδικά όσο και ατομικά οι μικροί μας ποδοσφαιριστές, εν μέσω της πολύ καλής δουλειάς που γίνεται στις προπονήσεις, παρουσιάζουν ένα εντελώς διαφορετικό πρόσωπο. Αυτό αποδεικνύουν τόσο οι τελευταίες εμφανίσεις της ομάδας
όσο και τα αποτελέσματα.

Τρανό παράδειγμα ο χθεσινός αγώνας για τη 12η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος Grassroots ΠΟΑ U8 2011 Lions Λεμεσού με αντίπαλο τον ομάδα του Milenko Spoljaric F.S. Στον πρώτο γύρο η αντίπαλος επικράτησε κατά κράτος με ευρεία νίκη. Χθες τα πράγματα ήταν πολυ διαφορετικά και διεξήχθηκε ένα πραγματικό ντέρμπι.

Ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο η Ανόρθωση έπαιξε περίφημα με όλους τους ποδοσφαιριστές της να διακρίνονται και προηγήθηκε με 1-0 για να ισοφαριστεί στην εκπνοή του ημιχρόνου. Σπουδαία εμφάνιση και στο δεύτερο ημίχρονο με τελικό αποτέλεσμα 3-2 υπέρ του αντιπάλου.