Ομάδα Μοντέλο…

Τι άλλο να γράψει κανείς για αυτή την ομάδα. Κάθε βδομάδα και καλύτερη, κάθε βδομάδα και πιο εντυπωσιακή. Ομάδα μοντέλο, αυτό είναι η Ομάδα 2009 του Κλιμακίου μας. Σε ακόμα ένα αγώνα παρουσίασε ωραίο σύγχρονο ποδόσφαιρο.

Στο σημερινό της αγώνα για τη 12η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος Grassroots ΠΟΑ U10 2009 Eagles Λεμεσού αναμετρήθηκε με τη Nikki-Coerver. Η Ανόρθωση ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα όμως ήταν η αντίπαλη ομάδα αυτή που προηγήθηκε στο σκορ. Όμως η ομάδα μας έχοντας την υπεροχή ανάτρεψε το σκορ σε 2-1 πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Καλύτερη και στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-1 για να μειώσει προσωρινά σε 3-2 η Nikki-Coerver πριν διαμορφωθεί το τελικό 4-2 για την ομάδα μας.