Πλήρωσε αστοχία και ατυχία…

Πλήρωσε την αστοχία και την ατυχία της η Ομάδα 2005 (Άρης Λεμεσού) στον προχθεσινό της αγώνα εναντίον της ΑΕΛ για την 16η Αγωνιστική του Προαιρετικού Πρωταθλήματος U14 2018-19.

Σε ένα αγώνα που εξελίχθηκε σε επιθετικό μονόλογο του Άρη τη νίκη πήρε τελικά η ΑΕΛ. Αφού ο Άρης έχασε πολλές κραυγαλαίες ευκαιρίες η ΑΕΛ προηγήθηκε με πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Παρόμοιο σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο όπου ο Άρης έχανε τις ευκαιρίες και η ΑΕΛ σε μία αντεπίθεση της προς το τέλος του αγώνα πέτυχε το 2-0. Το μόνο που κάταφερε ο Άρης ήταν να μειώσει σε 2-1 το τελευταίο λεπτό του αγώνα επίσης με πέναλτι και παρά την σπουδαία εμφάνιση του δέχθηκε μια άδικη ήττα.

Με την ήττα αυτή διακόπηκε ένα αήττητο σερί που κρατούσε η Ομάδα 2005 από την 5η αγωνιστική και υποχώρησε στην 8η θέση.