Αντεπίθεση χωρίς σταματημό!!!

Αντεπίθεση χωρίς σταματημό πραγματοποιεί η Ομάδα 2005 (Άρης Λεμεσού) πετυχαίνοντας την τέταρτη σερί της νίκη και πιάνοντας την ΑΕΚ στην 6η θέση της βαθμολογίας, ενώ δικαιούται να κοιτάζει και πιο ψηλά. Τελευταίο της θύμα η μέχρι πρότινως πρωτοπόρος ομάδα του ΑΠΟΕΛ.

Το περασμένο Σάββατο η ομάδα μας ταξίδεψε στη Λευκωσία για να αντιμετωπίσει τον ΑΠΟΕΛ για την 15η Αγωνιστική του Προαιρετικού Πρωταθλήματος U14 2018-19 τον ΑΠΟΕΛ. Καλύτερος ο Άρης το πρώτο ημίχρονο εκμεταλλεύθηκε την υπεροχή του προηγούμενος με 1-0. Στην επανάληψη ο ΑΠΟΕΛ είχε την υπεροχή και ισοφάρισε προσωρινά, όμως ο Άρης με σωστή τακτική πήρε εκ νέου το προβάδισμα το οποίο και διατήρησε μέχρι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή πανηγυρίζοντας σπουδαίο διπλό και ρίχνοντας τον αντίπαλο του από την κορυφή.