Νέα νίκη και ανεβαίνει…

Νέα νίκη πέτυχε η Ομάδα 2005 (Άρης Λεμεσού) το περασμένο Σάββατο. Μια νίκη που ανεβάζει βαθμολογικά την ομάδα, αφού ανέβηκε πλέον στην όγδοη θέση και πλησίασε περισσότερο τις προπορευόμενες ομάδες.

Σε αγώνα για την 13η αγωνιστική του Προαιρετικού Πρωταθλήματος U14 η ομάδα μας φιλοξενήθηκε από τον Ολυμπιακό Λευκωσίας. Το άγονο πρώτο ημίχρονο δεν προμήνυε το τι θα επακολουθούσε στην επανάληψη όπου ανέβηκε ο ρυθμός του αγώνα και το θέαμα. Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε δύο φορές στο σκορ, 1-0 και 2-1, αφού ενδιάμεσα ισοφάρισε ο Άρης. Στη συνέχεια και προ του φάσματος βαθμολογικών απωλειών και δείχνοντας αποθέματα ψυχής οι ποδοσφαιριστές του Άρη πείσμωσαν και έφεραν το παιχνίδι τούμπα για να πάρουν την πολύτιμη νίκη με 2-3.

Ο αγώνας σε γενικές γραμμές ήταν ισοδύναμος με τον Άρη ελαφρώς καλύτερο.