Ακατάλληλο για Καρδιακούς (video)

Ακατάλληλο για καρδιακούς το παιχνίδι μεταξύ της Ομάδας 2005 (Άρης Λεμεσού) και της Νέας Σαλαμίνας για την έννατη αγωνιστική του Προαιρετικού Πρωταθλήματος U14. Ο αγώνας που διεξήχθηκε το περασμένο Σάββατο στην έδρα της Νέας Σαλαμίνας εξελίχθηκε σε παιχνίδι για γερά νεύρα και κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι και το τελικό σφύριγμα του διαιητή.

Το πρώτο ημίχρονο ο Άρης ήταν καλύτερος αλλά δεν εκμεταλλέυτηκε την υπεροχή του με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να οδηγηθούν στα αποδυτήρια με το άγονο 0-0. Το δεύτερο ημίχρονο όμως επεφύλλασε πολλές εκπλήξεις και συγκινήσεις. Η Νέα Σαλαμίνα ισορρόπησε τον αγώνα, αλλά ο Άρης πέτυχε ότι δεν πέτυχε το πρώτο ημίχρονο, πετυχαίνοντας δύο τέρματα πήρε γερό προβάδισμα με 2-0. Στη συνέχεια, και αφού πρώτα η Νέα Σαλαμίνα μείωσε σε 1-2, προς το τέλος του αγώνα πέτυχε την ισοφάριση. Όμως η Ομάδα 2005 δεν είπε την τελευταία της λέξη και με τέρμα στις καθυστερήσεις πέτυχε το τελικό 3-2 και απόδρασε με το σημαντικό διπλό στις αποσκευές της.

Παρακολουθήστε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα εδώ.