Ομάδα 2006: Φιλική Νίκη…

Νέο φιλικό αγώνα έδωσε χθες απόγευμα η Ομάδα 2006 με αντίπαλο την αντίστοιχη ομάδα της Σχολής Ποδοσφαίρου Μάριος Χριστοδούλου.

Ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο με την αντίπαλο ομάδα να έχει περισσότερη κατοχή της μπάλας αλλά την Ανόρθωση να χάνει τις καλύτερες ευκαιρίες να προηγηθεί. Μετά το άγονο 0-0 η ομάδα μας μπήκε πιο ορεξάτη στο δεύτερο ημίχρονο και ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ. Στη συνέχεια παίκτηκε ανοιχτό ποδόσφαιρο και η Ανόρθωση πιο εύστοχη πέτυχε τη φιλική νίκη με 3-0.

Ακόμα μια ικανοποιητική εμφάνιση από την ομάδα μας που συνεχίζει να βελτιώνει πολλά κομμάτια στον τρόπο παιχνιδιού της με τις οδηγίες του προπονητή της, ενώ η δουλειά που γίνεται από όλους άρχισε να αποφέρει καρπούς.