Καλπάζει… (photos)

Συνεχίζει να καλπάζει η Ομάδα 2005 του Κλιμακίου μας. Αγωνιζόμενη για την Παγκύπρια Προημιτελική Φάση των Πρωταθλημάτων Grassroots ΠΟΑ U13 2005 2017-18 η ομάδα μας βρέθηκε αντιμέτωπη με τη Lemasia F.A. και πήρε πανάξια την πρόκριση για την Παγκύπρια Ημιτελική Φάση.

Γνωστές μεταξύ τους οι δύο ομάδες αφού βρέθηκαν άλλες δύο φορές αντιμέτωπες την φετινή περίοδο για το Πρωτάθλημα Grassroots U13 Λεμεσού και πήραν τις δύο πρώτες θέσεις. Μία ισοπάλια και μια ήττα ήταν ο απολογισμός της ομάδας μας στις δύο αυτές συναντήσεις. Όμως στο σημερινό πιο σημαντικό ραντεβού η Ανόρθωση φώναξε παρόν και πήρε την σπουδαία πρόκριση για την τελική τετράδα του Πρωταθλήματος Grassroots U13.

Παρά τα σημαντικά προβλήματα τραυματισμών και την απώλεια αρκετών προπονήσεων από τρεις τουλάχιστον ποδοσφαιριστές μας την βδομάδα που μας πέρασε, η ομάδα μας παρουσιάστηκε πανέτοιμη. Ελαφρώς καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο η Ανόρθωση προηγήθηκε στο σκορ, όμως η ανάπαυλα βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες 1-1. Ισοζυγισμένο και το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, όμως το τελευταίο εικοσάλεπτο η ομάδα μας ανέβασε στροφές και πίεσε τον αντίπαλο. Παίζοντας εντυπωσιακά σε αυτό το διάστημα πέτυχε το 2-1 και έχασε ευκαιρίες για να εδραιώσει τη νίκη της.

Το τελικό σφύριγμα βρήκε την Ανόρθωση να πανηγυρίζει την δίκαιη νίκη-πρόκριση στις τέσσερις καλύτερες ομάδες. Τώρα αναμένει την κλήρωση της Τρίτης 22/5/2018 για να μάθει τον επόμενο της αντίπαλο με τον οποίο θα συναντηθεί σε γήπεδο της Λάρνακας το ερχόμενο Σάββατο 26/5/2018 για μια θέση στον Τελικό.

Συγχαίρουμε τα παιδιά-ποδοσφαιριστές μας και τους προπονητές μας που εντυπωσιάζουν εντός αγωνιστικών χώρων και συνεχίζουν την εκπληκτική πορεία που ξεκίνησε από τον περασμένο Οκτώβριο.